Top

Ovečka

Už rok sa v Radvani stretávame na rodinných chválach. Je to požehnaný čas, kedy prinášame deti pred Ježišovu tvár a snažíme sa im a Jemu  nezavadzať 🙂 S manželom sa snažíme žiť život chvály. Chváliť Boha za to kým je v každej životnej situácii. Už pri našej prvej dcére sme si všimli, že chvála je pre ňu niečo úplne prirodzené a spontánne. S ďalšími deťmi sme sa v tom už len utvrdzovali. Tak som veľmi rada, že v spoločenstve sme našli ľudí, ktorí tak s rodinami tiež žijú a chcú to dávať ďalej.

Tieto posledné  rodinné chvály sa nás silno dotkli. V tíme sme cítili, že si s deťmi máme prežiť identitu opatrovanej ovečky, ktorú Dobrý Pastier pozná po mene a ona pozná Jeho hlas. Janko, ktorý predstavoval dobrého pastiera to zahral skvelo a dal to deťom zažiť. Previedol ich cestou/necestou, až ich priviedol do košiara, ktorý vytvorili rodičia. Tam si deti spontánne tancovali a spievali pieseň Som tvojou ovečkou. Hlavne tento moment bol pre naše deti klúčový a ešte dlho o ňom rozprávali. Som taká vďačná za naše spoločenstvo, že môžeme spolu s deťmi zažívať Boží dotyk, prijatie, lásku a skrze rodinné chvály to dávať zažiť aj ostatným. 

Ja som dobrý pastier. Poznám svoje ovce a moje ovce poznajú mňa,  ako mňa pozná Otec a ja poznám Otca. Aj svoj život položím za ovce.  Jn 10,14-15

Comments are closed for this post.