Top

POŽEHNANÉ VIANOCE

Všetkým Vám prajem požehnané vianoce. Neviem ako Vy, ale my oslavujeme Ježišove narodeniny. Tento rok sme mu upiekli kváskovú vianočku. Fotiť som ju nefotila, nevyzerá ukážkovo 😀 ale chutí super. Pred večerou sme mu zaspievali veľa šťastia, zdravia a potom sme večerali a pomohli sme si liturgiou pri štedrovečernom stole.

dscf3521

dscf3526

Dúfam, že ste si to užili aspoň tak ako my 🙂 Buďte požehnaný!

A Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami. (Jn 1,14)

V nebi bola neustále radosť, pokoj a oslava. No v jedeň deň Boh zosmutnel, a ak je Boh smutný, je smutné aj celé nebo. Túto situáciu chceli riešiť všetci obyvatelia neba. Zišli sa a dohodli sa, že najmenší anjelik pôjde za BOHOM a zistí, čo sa stalo. Anjelik prišiel k Bohu a pýta sa ho: „Bože, čo sa ti stalo? Nebeský Otec odpovedal: Ochorel som z lásky k človeku. Stvoril som človeka z lásky, avšak on sa mi hriechom otočil chrbtom a teraz si myslí, že sa na neho hnevám, ALE TO NIE JE PRAVDA!
Malý anjelik sa vrátil a oznámil, čo mu povedal Boh. Všetci v nebi sa dohodli, že by mal ísť niekto na zem ohlásiť ľuďom, že BOH sa NEHNEVÁ, ale že ich-nás MILUJE. No nenašiel sa nik, kto by bol ochotný ísť na zem.
Serafíni povedali, že musia mávať krídlami pred Božím trónom, cherubíni musia vzdávať česť, anjeli a archanjeli oslavovať Boha.
Vtedy povedal Boží Syn: „Ja pôjdem.“
sv. Alfonz de Liguori, touto rozprávkou priblížil jednoduchým ľuďom túžbu Boha byť blízko pri človeku.

 

Tento rok sme si nadelili tento krásny drevený betlehem od sikovnej C.Zuzuly traja králi ešte čakajú na svoj príchod 🙂 a vtáčiky ako našu rodinu od šikovných vrajovych

 

Comments are closed for this post.