Top

Farebné počítacie tyčinky

Na túto pomôcku som sa chystala už veľmi dlho. Najskôr som chcela perlový materiál a špekulovala či vyrábať, či kupovať. A potom prišla Vierka s týmto super nápadom.

Motiváciou bolo aj toto video https://www.youtube.com/watch?v=4ZTFimh6J30

Vierke ďakujem aj za objednanie z Nomilandu. Potom prišlo dlhé obdobie čakania kociek na polici 🙂 Ale dočkali sa. Deti mi pomáhali a podávali kôpky kociek podľa potrebného počtu. Chceli sme sa priblížiť perlovému materiálu podľa M. Montessori, ale nebola tam taká škála, tak sme si to prispôsobili podľa seba. Kocky som lepila tavnou pištoľou ja, asi by to zvádla už aj Ruty, ale drzá mama chcela byť tiež účastná tvorby pomôcky 🙂

Potom už prišlo narad iba ukladanie tyčiniek do škatuľky, ktorú sme kúpili v TWD.  Poupravovali veľ.kosť jednotlivých priehradiek a označili ich číslom. Radosť preveliká. Od vtedy sa tyčinky používajú u nás na kadečo.

Eliáš si stavia schody, alebo dnes garáž. Len pri tom podával reklamácie, že kocky nie sú zlepené dokonale do roviny, a preto sa mu so stavbami až tak nedarí. A Ruty pomáhajú pri sčitovaní a odčitovaní. Automaticky si ich berie, ako vytiahne pracovný zošit z matematiky od Hejného.

Ešte nám dosť kociek ostalo, tak rozmýšľam čo s nimi.

Ak by ste potrebovali viac inšpirácie pre staršie deti, tak šup šup pozrieť sa na blog k Majke 😉

IMG_6919

 

IMG_6916

IMG_6915

Spokojný zadumaný Eli, keď si postavil obľúbené chody.

Comments are closed for this post.